Projekt: Rozwój potencjału turystycznego w rejonie Imereti Wsparcie regionalnego rynku pracy


Rok:
2014
Status:
Zakończony
Źródło finansowania:
Program polskiej współpracy rozwojowej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Region Imereti jest jedną na najpiękniejszych części Gruzji, znajduje się pomiędzy pasmami Małego i Wielkiego Kaukazu. Historia regionu sięga czasów antycznych, w regionie znajduje się ponad 200 zabytków w tym dwa wpisane na listę kultury dziedzictwa UNESCO. Region posiada także liczne naturalne atrakcje takie jak szlaki górskie, jeziora, wodospady, jaskinie oraz źródła wód mineralnych, Imereti podobnie jak cała Gruzja słynie z gościnności oraz kulinariów. Wszystkie te walory składające się na ogromny potencjał turystyczny regionu sprawiają, że Gruzja z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją dla zagranicznych gości, odpowiednie przygotowanie mieszkańców, pracowników sektora turystycznego oraz administracji lokalnych na ich wizyty stało się niezbędne.

Głównym celem projektu było przeprowadzenie pierwszych działań związanych z rozwojem turystyki w mieście Kutaisi. Działania zrealizowana poprzez:

  • Stworzenie opisów atrakcji turystycznych oraz mapki miasta Kutaisi oraz najbliższego otoczenia
  • Dystrybucję wydrukowanych materiałów w języku gruzińskim i angielskim restauracjach, hotelach, zainteresowanych instytucjach oraz punktach informacyjnych
  • Szkolenia dla przewodników turystycznych, które umożliwiły beneficjentom rozpoczęcie pracy w sektorze turystycznym
  • Promocja na portalach społecznościowych
  • Zaprojektowanie oraz uruchomienie pierwszej wersji strony internetowej